Главная | Регистрация | Вход                                                                                                                                                                        Вы вошли как Гость | Группа "Гости"Приветствую Вас Гость | RSS
Сайт учителей начальных классов Макеевского городского лицея
Меню сайта
Категории раздела
Уроки [2]
Презентации [4]
Внеклассные мероприятия [1]
Книги [2]
Наш опрос
Оцените мой сайт
Всего ответов: 217
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Форма входа
Друзья сайта

Макеевский городской лицей

Главная » Файлы » Учителям » Презентации

Застосування методів критичного мислення на уроках української мови в початкових класах
[ Скачать с сервера (11.62 Mb) ] 21.09.2014, 15:24
«Застосування критичного мислення на уроках української мовив початковій школі».
Кооперативний творчий проект (КПТ).

Над проектом працювала творча кооперативна група у складі:
теоретик Садекова О.О., презентатор проекта –Драннікова Л.В.,

Новітні технології навчання української мови у закладах з російською мовою навчання.
Застосування методів критичного мислення
на уроках української мови

Освіта, що не вчить успішно жити в сучасному світі, не має жодної цінності.
Р.Кіосакі

Сучасне інформаційне суспільство — це період високих технологій, що потребує від освіти формування компетентної та активної особистості. Зорієнтованість сучасної школи на розвиток особистості учнів, становлення мислячої, громадсько-активної людини, значною мірою визначають необхідність формування критичного мислення з дитячих років. Фундаментом розвитку критичного мислення – є початкова ланка.

Актуальність теми
Сьогодні у теорії і практиці навчання мови в початкових класах особливо гостро стоять проблеми розвитку зв’язного мовлення, творчих здібностей учнів. Виховання особистості мислячої, самостійної, творчої — соціальне замовлення інформаційного суспільства. Уміння працювати з інформацією упродовж життя: здобувати її, переробляти, застосовувати для індивідуального розвитку і самовдосконалення, передавати і в результаті — уміння спілкуватися повинно стати невід’ємною рисою життя людей ХХІ століття, а «Розвиток мовлення має набути статусу провідного принципу навчання рідної мови», — зазначається у Державному стандарті початкової загальної освіти.
Радикальні зміни, які відбуваються у сучасному освітньому середовищі акцентують увагу на необхідності формування гнучкого, критичного, динамічного мислення. Мова йде про виховання інтелекту творчої незалежної особистості, здатної на критично-контруктиве бачення себе, оточуючого світу і своєї ролі в ньому.
Мета нашої роботи розкрити теоретичні аспекти поняття «Критичне мислення», ознайомитися з методами та прийомами які використовуються для розвитку критичного мислення учнів на уроках українського читання, розробити Розробити практичні рекомендації по застосуванню методів критичного мислення
Впровадження нових освітніх технологій особистісно зорієнтованого навчання на уроках читання— це передумова активної пізнавальної діяльності учнів: нестандартна, цікава, творча робота, яка пробуджує у дітей інтерес до знань і сприяє емоційному, духовному та інтелектуальному розвитку школярів. Однією з інноваційних технологій, що допомагає учню не тільки засвоїти певний обсяг знань, а й сприяє розвитку його особистісних якостей, є технологія формування та розвитку критичного мислення.

Видатному американському мислителю Д.Дьюї належить твердження, що фундаментальна мета сучасної освіти полягає не в наданні учням інформації, а в тому, щоб розвивати в них критичний спосіб мислення. Освіта орієнтована на майбутнє, яке не може бути наперед визначеним. Таким чином, розвиток критичного мислення – найактуальніше за умов інтенсивних соціальних змін завдання вчителя. Тільки за умови гідного виконання цього завдання ми зможемо просуватись у напрямі демократії відповідно до вимог світового інформаційного суспільства.

О. Савченко серед усіх мотивів навчальної діяльності центральним і найсильнішим називає пізнавальний інтерес, що виникає і зміцнюється лише в ситуації пошуку нових знань, інтелектуального напруження та самостійної діяльності.
Категория: Презентации | Добавил: svet555
Просмотров: 2436 | Загрузок: 179 | Комментарии: 2 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Часы
Календарь
Погода
Поиск
Плеер
Мини-чат
Copyright MyCorp © 2024
Бесплатный конструктор сайтов - uCoz